Youtube’dan Müzik Dinleyenlere Kötü Haber

Merhabalar Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube yeni ve ücretsiz müzik videolarından daha fazla reklam çıkartarak gelirini arttırmak için harekete geçti.yani Youtube’da Müzik Hizmet Aboneliği Başlatmak istiyor.

Bloomberg’te yer alan habere göre Youtube’nin Müzik sorumlusu Lyor Cohen SXSW ile yaptığı röportajda müzik videolarında daha çok ve daha sık reklam çıkacağını söyledi, Yani Youtube Bilerek ve İsteyerek reklamlarla canımızı sıkmaya ve tahrik etmeye çalışacak. Eğer vazgeçmezsek reklamlardan gelir sağlanacak, vazgeçip abone olursak para ödemeye devam..

Youtube temsilcisinin açıklamasına göre; YouTube’daki en önemli önceliğimiz, harika bir kullanıcı deneyimi sunmak ve kullanıcıların aşırı reklam yükleriyle karşılaşmamasını sağlamaktır. YouTube genelinde reklam yüklerini özellikle artırmayı hedeflemiyoruz. YouTube’u şu an ücretli bir müzik hizmeti gibi kullanan ve ek özelliklerden faydalanabilecek bir alt kullanıcı grubu için ücretli hizmetimize daha fazla reklam veya promosyon isteği gösterebiliriz.

 

Translate »