Türkiye’de Tehlikeli Akım ‘ DEİZM’ Nedir?

Merhabalar bugünkü konumuz son günlerde Ehli Sünnetin Kalesi Türkiye’de birçok insan tarafından kabul görmeye başlayan DEİZM (Kelime Anlamı : Yaradancılık, tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır. Deizm genel olarak Dünya’ya veya Evren’in işleyişine müdahale etmeyen tek tanrı olduğuna inanır.) akımına dikkat etmek gerekiyor.

Akıl yoluyla dini bilgilere, ibadetlere ulaşabileceğini savunanan Kitabımız Kuranı Kerim,Hadis-i Şerif, vahiy yoluyla gelen emirlerini yok sayan ve yaradanın evrende dünya hayatına müdahale etmediği varsayırlır.

Deist Kime Denir birazda bundan bahsedelim. DEİST (Hiç bir inancı olmaksızın akıl yürüterek insanın yaradanı bulabilmesini savunması.) Deistler genellikle bu doğrultuda evreni Tanrı tarafından tasarlanan, hareketi başlatılan; dışarıdan müdahale olmadan doğa kanunlarına uygun şekilde işleyen bir bütünlük olarak görme eğilimindedir.

Ve En Önemlisi Ehli Sünnet İnancı olarak kabul edilen, Kendileri Tarafından REDDEDİLEN İNANIŞLAR.

Peygamberler, Kutsal Kitaplar, Sevap,Günah,İbadet,Dua, Hadis, Dua, Melek, Cin  AÇIKÇASI (İmanın Şartları (6),İslamın Şartları(5), Guslün Fazları(2), Abdestin Farzları(4), Teyemmümün Farzları(2), Namazın Farzları(12) gibi kavramlara inanmaz. ihtiyaç duyduğu(Deizm) tek şey herşeyi akıl süzgecinden geçirmek.

BU AKIMA DİKKAT EDELİM VE UYANIK OLALIM.

 

Translate »